زمین خدا (تزکیه نفس)

[24:21] اي کساني که ايمان آورده ايد، از گام هاي شيطان پيروي نکنيد. هرکس از گام هاي شيطان پيروي کند، بايد بداند که او به گناه و پليدي دعوت مي کند. اگر موهبت خدا و رحمت او بر شما نبود، هيچ يک از شما خالص نمي شد. ولي خدا هر که را بخواهد، خالص مي گرداند. خداست شنوا، دانا.

خدا یکتاست    نکته های یکتاپرستی   تزکیه نفس    زندگی    اخبار    معجزات ریاضی قرآن    رد حديث و سنت    سایت انگلیسی   سایت عربی    واسطه ها در پرستش و نیایش

دانلود

 

2016/10/22

فضاهای شیطانی

از شر شیطان رانده شده بخدا پناه می برم
بنام خدا بخشنده مهربان

فضای مجازی، گمراهی، وسوسه های شیاطین ، ابزارهای جدید، راه حل دوری از شیطان


تمدن جدید مشکلات جدی و جدیدی برای جامعه ما بوجود آورده است. نسل جدید ابزارها و روشهای دیگری را جهت زندگی برگزیده است و فضای مجازی جزو لاینفک زندگی او شده است و ناآگاهانه خودش را در معرض خطرات فراوانی قرار می دهد. توهمات ، داستانهای تخیلی ، فیلمهای سینمایی ، سریالهای تلویزیونی و مشروبات الکلی و مواد مخدر و بازیهای کامپیوتری مردم را وارد کانال و فضای دیگری می کند که در آن فضا، فرد براحتی گمراه می شود. یک سریال تلویزیونی که هر روزه فرد به تماشای آن می نشیند، می تواند فرد را با خود همراه کند و قلب و احساسات فرد را تحت تاثیر قرار دهد. کسی که یک فیلم را هر روزه نگاه می کند ، به معنای آن است که فرد از آن فیلم لذت می برد. وقتی آدم از یک چیزی لذت می برد، نشان از این دارد که به آن چیز ایمان دارد. غیر ممکن است که انسان از یک چیزی لذت نبرد و اما هر روزه به تمایل خود وقت بگذارد و آن را نگاه کند. کسی نمی تواند از یک توهم لذت ببرد، مگر اینکه به خود بقبولاند آن را و آن را باور کند. زمانی که یک فرد در اشعار یک شاعر غرق میشود و از آن لذت می برد، به معنای آن است که فرد تفکرات اشعار را قبول دارد و در این حالت فرد وارد فضای دیگری از ذهن میشود که غیر از فضای واقعی است. در اصطلاح علمی به این فضا که حالت دیگری از آگاهی است،فضای آلفا می گویند. هر انسانی بسته به فرکانسهای مغزی خود، از نظر روان حالات مختلفی در او ظاهر میشود. در حالت بیداری امواج مغز در حالت بتا قرار می گیرد. اما در حالاتی که فرد در لذات و احساسات دنیوی و توهم مثل خواندن اشعار ، نگاه کردن به فیلم و بازیهای کامپیوتری غرق میشود، در این حالت امواج مغزی فرد در حالت آلفا قرار می گیرد. اما در حالات تفکر و حل مسائل منطقی و ریاضی امواج در حالت بتا قرار دارند. پس میتوان امواج مغزی را به چهار دسته کلی تقسیم نمود.

بتا:  حالت بیداری
آلفا: حالت احساسات و خلسه و توهم
تتا: حالت تله پاتی و...
دلتا: حالت خواب

هر چقدر که فرد بیشتر در احساسات و لذات ناشی از اشعار و فیلمها و مطالب فضاهای مجازی غرق شود، در حالت آلفای شدیدتری قرار می گیرد. در حالت آلفا از نیم کره سمت چپ (که مخصوص منطق و تفکر است) کمتر استفاده میشود و کلیه تصمیمات براساس نیم کره سمت راست (که مخصوص احساسات و توهم است) انجام می پذیرد. هنگامی که فرد وارد حالت آلفا میشود ، اطلاعات وارد شده به مغز او بدون پردازش در سمت چپ ، وارد ناحیه سمت راست میشود. به همین خاطر کسانی که درحالت آلفا قرار می گیرند، تصمیماتشان را براساس منطق و آموخته های قبلی خود انجام نمی دهند و به همین خاطر فرد در این حالت مرتکب انجام اعمالی میشود که در حالت عادی غلط و نادرست می داند. نکته مهم اینجاست که انسانها طوری ساخته شده اند که در حالت آلفا در کنترل کامل شیاطین و اجنه قرار می گیرند. اجنه و شیاطین فقط در سطح آلفا می توانند القاءات خود را بر انسان تحمیل کنند و کنترل افراد را در دست بگیرند و گناهان مختلف را بر او تحمیل کنند. کسی که گناه انجام می دهد در توهم به سر می برد و در واقع نزدیک به سطح آلفاست و به همین خاطر در تیررس شیاطین و اجنه قرار می گیرد. انسانها در حالت آلفا تلقین پذیرتر از همیشه میشوند. حربه شیطان برای کنترل کردن قربانیهای خود، این است که با وسوسه و نصیحت آنان را به سمت کانال آلفا می کشاند تا بتواند به طور کامل قربانیهای خود را کنترل کند.
 انسانها در طول زندگی در حالتهای مختلفی ناخواسته وارد آلفا میشوند؛ یکی چند دقیقه قبل از خواب و دیگری چند دقیقه بعد از بیداری و همچنین در لحظات مرگ.  به همین خاطر خدا می فرماید که آغاز و پایان روز خود را با نام و یاد خدا شروع و خاتمه دهید.
سوره انسان آیه 25 :  وَاذكُرِ اسمَ رَبِّكَ بُكرَةً وَأَصيلًا
ترجمه: و خدا را در اول صبح و آخر شب یاد کن.

در لحظات آخر زندگی هم افراد در حالت آلفا قرار می گیرند .
سوره قاف آیه نوزده : وَجاءَت سَكرَةُ المَوتِ بِالحَقِّ ذلِكَ ما كُنتَ مِنهُ تَحيدُ
ترجمه: سرانجام، سكرات اجتناب ناپذير مرگ فرا می رسد؛ اين همان است كه سعی می كردی از آن بگريزی.
گناه یک توهم است. با انجام هر کار گناه, فرد بیشتر به آلفا نزدیک میشود و بیشتر در تیررس اجنه و شیاطین قرار می گیرد. نماز انسان را از حالت آلفا خارج و به دنیای واقعی می آورد و به همین خاطر نماز انسان را از فحشا و منکر دور میکند. فحشا و منکر در حالت آلفا درست بنظر میرسند و فرد منطق خویش را در مورد درست بودن و یا نبودن اعمال فحشا و منکر از دست میدهد و فرد بدون توجه به تمام عواقب گناه آن را انجام میدهد. اگر کسی بتواند همیشه در فکر خدا باشد و خدا را ذکر کند و در دنیای واقعی زندگی کند فریب شیطان را نمیخورد. دروازه های ورود به حالت آلفا در قرآن مشخص شده است. نگاه به نامحرم. فکر گناه. استعمال مشروبات الکلی و مواد مخدر، غیبت و تمام صفات رذیله که خدا در قرآن نهی فرموده است.
شیاطین برای وادار نمودن انسانها به گناه و غرق نمودن آنان در گناه، سعی در بردن آنان به حالت آلفا دارند. زیرا اگر انسان در حالت کانال آلفا قرار گیرد, براحتی در اختیار شیاطین و اجنه قرار می گیرد.

چه چیزهایی انسان را به حالت آلفا میبرد؟

غرق شدن در توهمات، باور نمودن توهمات و ترسها، باور نمودن زیتنهای دنیایی، مصرف مسکرات و مخمرات و مواد مخدر و ... انسان را بطور مستقیم بحالت آلفا میبرد و در آنحالت فرد منطق و آموزه های دینی خویش را بکار نمی برد و دچار انواع گناهان میشود.
اکثر کسانی که قتل و جنایات وحشتناک انجام میدهند، اقرار می کنند که در حین انجام جنایت و گناه، کنترل خویش را در دست نداشته اند و عواقب انجام گناه برایشان اصلا مهم نبوده است. انسان طوری آفریده شده است که اگر در راه مستقیم خدا قرار نگیرد، براحتی منحرف می شود و هیچ تضمینی در خوشبختی دنیا و آخرت او وجود ندارد.

وضوگرفتن قبل از اقامه نماز ، انسان را از حالت آلفا بیدار می کند و به اصطلاح خودمانی ، افکار و احساسات آن فضا از سرش می پرد.  زیرا شستشوی اعضاء وضو یک عمل فیزیکی است و به همین خاطر به نوعی، قطع فضای آلفاست و به همین خاطر خدای مهربان می فرماید که قبل از اقامه نماز ، وضو بگیرید. خدا در مورد لفظ نماز از کلمه اقامه استفاده میکند (اقیموا الصلوه) و عبارت خواندن را برای نماز به کار نمی برد. زیرا نماز باید یک عمل فیزیکی باشد و باید اقامه شود نه فقط خواندن صرف. زیرا نماز انسان را به دنیای واقعی می آورد و او را از فضاهای آلفا و آلفا مانندها در می آورد. کسانی که در فضای آلفا بسر می برند و بدون قطع ارتباط با آن فضا، اقدام به خواندن نماز می کنند، نمازشان روی هواست و تاثیر گذار نیست. تماس با خدا باید عملی و آگاهانه باشد نه در حالت خلسه و توهم. عده ای از مردم امروزی نماز بجا نمی آورند و می گویند که نماز یک عمل فکری است و ما در فکر خویش نماز می خوانیم و نیازی به سجده و قیام نیست! این افراد می خواهند در همان حالت آلفا بسر برند و نمی خواهند بیرون بیایند و وارد دنیای واقعی شوند و احتمال انحراف این افراد بسیار بیشتر است.
جادوگران در زمانهای قدیم ابتدا بوسیله اشعار و توهمات و القاء ترس و وعده و وعید به مشتریان خویش، آنان را وارد حالت آلفای خود می کردند و در آن فضا فرد را برده خود می کردند. زیرا انسان فقط در حالت آلفا در تیررس مستقیم شیاطین قرار دارد. خدا خودش می فرماید که شیطان بر افرادی تسلط دارد که گمراه باشند (يَتَّبِعُهُمُ الغاوۥنَ).

سوره شعراء آیه 221 : هَل أُنَبِّئُكُم عَلى مَن تَنَزَّلُ الشَّيطينُ
ترجمه: آيا شما را آگاه كنم كه شياطين بر چه كسانی فرستاده می ‌شوند؟

آیه 222: تَنَزَّلُ عَلى كُلِّ أَفّاكٍ أَثيمٍ
ترجمه: آنها بر هر گناهکار دروغ پردازی نازل می شوند.

آیه 223: يُلقونَ السَّمعَ وَأَكثَرُهُم كذِبونَ
ترجمه: آنها وانمود می کنند که گوش فرا می دهند، ولی بيشتر آنها دروغگو هستند.

آیه 224: وَالشُّعَراءُ يَتَّبِعُهُمُ الغاوۥنَ
و اما شاعران، فقط گمراهان از آنها پيروی می ‌كنند.

در آیه 224 خدای مهربان افرادی را گمراه (الغاون در عربی) اعلام نموده است که از شعراء (کسانی که احساسات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهند) تبعیت می کنند. شعر در عربی فقط به معنای دو بیتی و غزل نیست ، بلکه به معنای هر آنچه که انسان را وارد احساسات و توهم و در نتیجه حالت آلفا کند هست. در آیه دیگری خدا می فرماید شیطان بر بندگان من تسلطی ندارد مگر گمراهان (الغاوین)

سوره حجر آیه 65:  إِنَّ عِبادى لَيسَ لَكَ عَلَيهِم سُلطانٌ إِلّا مَنِ اتَّبَعَكَ مِنَ الغاوينَ
ترجمه: "تو بر بندگان من هيچ قدرتی نداری. قدرت تو محدود به گمراهانی است كه از تو پيروی می ‌كنند.

با توجه به دو آیه،
سوره شعراء آیه 224: وَالشُّعَراءُ يَتَّبِعُهُمُ الغاوۥنَ
سوره حجر آیه 65:  إِنَّ عِبادى لَيسَ لَكَ عَلَيهِم سُلطانٌ إِلّا مَنِ اتَّبَعَكَ مِنَ الغاوينَ

 انسانهای در حالت آلفا (الغاوین)  مستقیم در تیررس شیاطین هستند. پس براحتی میتوان نتیجه گرفت که شیطان در حالت آلفا افراد را در اختیار خویش می گیرد و دستورات خود را به آنان دیکته می کند. دانستن این نکته جهت مبارزه با حربه های شیطان بسیار مهم است. بسته به شدت فضای آلفا، فرد منطق و استدلال خویش را از دست میدهد ؛ مثلا کسی که میداند دزدی و غیبت و تهمت بد است، در فضای آلفا براحتی قابل توجیه است. در فضای آلفا قوانین هوای نفس حاکم است زیرا محل جولان شیاطین است. افرادی که پیش دعانویسها و رمالان می روند، به نوعی به این افراد روی آورده اند و به کسی غیر از خدا برای حل مشکلات خویش پناه می برند. فرد دعانویس با چرب زبانی و وعده و وعیدهای کلی فرد را جذب خود می کند و یواش یواش فرد بیچاره وارد کانال آلفای دعانویس میشود و از همانجا به بعد برده ذهنی دعانویس میشوند. به همین خاطر این افراد نه یکبار بلکه چندین بار دیگر هم به دعانویس مراجعه می کنند زیرا وابسته فکری دعانویس میشوند و به کانال آلفا عادت کرده اند. دعانویس هم حرفهای کلی و دلخوش کن به فرد ارائه می دهد (آنچه که فرد مراجعه کننده دلش می خواهد باشد).

خدا میفرماید که نزدیک نماز نشوید وقتی که حالت سکر (چیزی که عقل را می پوشاند) به شما دست داده است (لا تقربوا الصلوه و انتم سکری). زیرا سکر فرد را به آلفا میبرد و نماز در فضای آلفا بی فایده است. دقیقا به همین دلیل نماز خیلی از افراد، نماز واقعی نیست. زیرا آنها در حین انجام نماز هنوز در افکار ناگسسته خود هستند. وضو قبل از نماز یک عمل فیزیکی است و افکار قبلی فرد را به هم می ریزد و او را به دنیای واقعی می آورد. به همین دلایل کسانی که در افکار خویش غوطه ورند، در حین نماز باید حتما وضو را تجدید کنند.
غرق شدن در لذات جنسی براثر سریالهای تلویزیونی و ماهواره ای و تصاویر اینترنتی و فضای مجازی، کانالی از آلفا برای افراد ایجاد می کند که بعد از مدتی به آن عادت می کنند و بعد از مدتی برای لذت بردن از زندگی مشترک، باید ابتدا خود را به آن کانال برگردانند تا بتوانند دوباره لذت ببرند. به همین خاطر بعد از مدتی با شریک زندگی خویش تضاد پیدا می کنند و کارشان به عدم تفاهم می کشد. تعداد و تعدد کانالهای آلفا به اندازه تعداد شیاطین است و هیچوقت دو فرد در فضای آلفا به اتحاد نمی رسند. لذات موجود در فضای آلفا بسیار محدود و بی ارزش است. فرد با این کار خود را از آن همه نعمتهای خدادادی محروم میکند. افرادی که در کانال آلفا به سر می برند و غرق در آن میشوند؛ در همان لذت ممنوعه غرق میشوند و تمام زندگی خود را وقف آن میکنند. وقتی که یک فرد در لذات جنسی غرق شده است، در برخورد با محیط خویش ، چشم چران است و چشمانش در مقابل حوادث دیگر کور است. تعداد فضای آلفا بسیار زیاد است و همین تعدد باعث شده است که افراد گناهکار و غرق در توهمات هیچوقت یکدیگر را درک نمی کنند ، بجز در برخورد با اقلیتهای همچون خود. اما افراد باایمان در فضای خدا قرار دارند و در راه مستقیم خدا قرار دارند و همدیگر را درک می کنند و در خواب و خیالات و توهمات به سر نمی برند. گاهی توهمات یک کشور و ملت را به نابودی می کشاند. هیتلر با ایجاد توهم و حرفهای احساساتی آن همه را فریب داد و میلیونها را به کشتن داد.

شیطان به حوا و آدم وسوسه کرد که درخت  ممنوعه با ارزشتر از نعمتهای دیگر است و آن قدر وسوسه کرد تا که آنان را وارد کانال آلفا نمود و آنان در کانال آلفا مرتکب گناه بزرگ شدند  و از بهشت بیرون رانده شدند. در بهشت آن همه نعمت بود، شیطان همه آن نعمتها را بخاطر یک توهم و دروغ از آنان گرفت. چه خسران بزرگی!

سوره عصر: قسم به عصر. براستی انسان در خسران و زیان بسر می برد، مگر کسانی که ایمان بیاورند و عمل صالح انجام دهند و به طرف حق و صبر نصیحت کنند.

عده ای آنقدر در خواندن و مطالعه جملات قصار و رمانها غرق شده اند که ناخواسته و بدون آن که بفهمند وارد کانال آلفا شده اند. زیرا تفکرات آنان منجر به عمل صالح نمی شود و مطالعات آنان بی فایده است و بی بهره. مطالعه ای که منجر به عمل نشود، یعنی مطالعه شما براساس واقعیت نیست و شما هنوز در کانال آلفا بسر می برید و خودت خبر ندارید. بزرگترین مشکل جوانان عصر ما عمل نکردن به دانسته هاست. 
کسانی که وارد فاز آلفا میشوند، از آنجا که از حافظه سمت چپ خود بهره نمی برند و بیشتر احساسات و توهمات را دنبال می کنند، کم کم  دچار فراموشی و آلزایمر میشوند و حافظه سمت چپ آنان روز بروز ضعیفتر میشود. مشکل بزرگ بشریت این است که نمی خواهد تصمیماتش را براساس نیمکره سمت چپ اتخاذ کند. 
فضای آلفا باعث تضاد درونی افراد میشود، تضاد درونی باعث بروز بیماریهای گوناگون میشود. فضای آلفا هورمونهای زنانه و مردانه افراد را تغییر می دهد و نظم آنها را بهم می ریزد. زیرا بدن ما فقط برای زندگی در دنیای واقعی آفریده شده است و با فضای آلفا سازگار نیست و به همین خاطر افراد توهمی و گناهکار زود دچار مریضی میشوند. یک دانشمند اروپایی در قرن شانزده چندین ساعت  پاندول دار را در یک اتاق روی یک دیوار کنار هم قرار داد و پاندول آن ساعتها را به طور ناهماهنگ با هم بکار انداخت. بعد از یک روز یواش یواش پاندول آن دو ساعت با همدیگر هماهنگ شدند. در سال 1665 میلادی دانشمندان از مشاهده پدیده عجیبی خبر دادند؛ دو ساعتی که از یک دیوار آویخته شده باشند، هر چند در ابتدا جهت مخالفی داشته باشند در نهایت هماهنگ می شوند. با توجه به این مثال که فیزیکی بود، میتوان متوجه شد که موسیقی و ریتمهای موسیقی و فیلم بر روی بینندگان و شنوندگان خود تاثیر مستقیم دارند. کافی است که افراد در آن موسیقی ها و فیلمها غرق شوند تا وارد کانال آلفا شوند. حتی زنانی که در محیطهای خانوادگی به غیبت و مسخره کردن افراد دیگر می پردازند، بعد از مدتی سیکل قاعدگی آنان مثل هم میشود. زیرا هورمونهای زنانه آنان به علت غرق شدن در توهمات و گناه تغییر می کند. غرق شدن در موسیقی های ریتمیک باعث میشود که فرکانسهای مغز تغییر یابد و فرد را در حالات آلفا قرار می دهد.
 یک سریال تلویزیونی که هر روز وقت می گذارید و آن را نگاه می کنید، در واقع دارید با آن سریال زندگی می کنید و ناخودآگاه در کانال افکار آن فیلم قرار می گیرید و بعد از مدتی منطق و استدلال خویش را در مورد وقایع خیانت و روابط غیراخلاقی از دست می دهید. ناخودآگاه فضای خانواده پر از تنش می شود.

راهکارهای مبارزه با کانالهای آلفا:
1.     جهاد با نفس اماره یکی از راهکارهای مهم برای دوری از کانالهای آلفاست.

2.     اگر وسوسه های از طرف شیطان به شما روی آورد، فورا به خدا پناه ببرید
سوره فصلت آیه 36: وَإِمّا يَنزَغَنَّكَ مِنَ الشَّيطٰنِ نَزغٌ فَاستَعِذ بِاللَّهِ إِنَّهُ هُوَ السَّميعُ العَليمُ
هرگاه شيطان تو را به چيزی وسوسه کند، به خدا پناه بر. اوست شنوا، دانای مطلق.

3.     مقابله با وسوسه شیاطین
سوره اعراف آیه 201 :  إِنَّ الَّذينَ اتَّقَوا إِذا مَسَّهُم طٰئِفٌ مِنَ الشَّيطٰنِ تَذَكَّروا فَإِذا هُم مُبصِرونَ
كسانى كه پرهيزكارند، هرگاه شيطان با ايده اى به آنها نزديك مى شود، به ياد مى آورند و در اثر آن بينا مى شوند.
4.      
سوره زخرف آیه 36 : وَمَن يَعشُ عَن ذِكرِ الرَّحمٰنِ نُقَيِّض لَهُ شَيطٰنًا فَهُوَ لَهُ قَرينٌ
هر كس پيام بخشنده ترين را ناديده بگيرد، ما برای او شيطانی تعيين می كنيم تا همزاد دائمی او باشد.
5.      
سوره رعد آیه 28 : الَّذينَ ءامَنوا وَتَطمَئِنُّ قُلوبُهُم بِذِكرِ اللَّهِ أَلا بِذِكرِ اللَّهِ تَطمَئِنُّ القُلوبُ
آنها کسانی هستند که با ياد خدا دل هايشان شاد می شود. مسلماً، با ياد خدا دل ها به وجد می آيند.
6.      
با توجه به دو آیه،
سوره شعراء آیه 224: وَالشُّعَراءُ يَتَّبِعُهُمُ الغاوۥنَ
سوره حجر آیه 65:  إِنَّ عِبادى لَيسَ لَكَ عَلَيهِم سُلطانٌ إِلّا مَنِ اتَّبَعَكَ مِنَ الغاوينَ

براحتی میتوان متوجه شد که توهم و احساسات بزرگترین طریقه برای انحراف افراد بوسیله شیطان است. لذتهای دنیوی زیادی در دنیای امروزی وجود دارد شامل اشعار و فیلمهای سینمایی و رمان و جملات قصار و سریالهای تلویزیونی و شبکه های اجتماعی و مواد مخدر و مشروبات الکلی و ... که مردم را به فضای آلفا می برند و طبق دو آیه بالایی شیطان بر بندگان خدا مسلط نیست ؛ مگر اینکه بوسیله توهم و احساسات در کانال آلفا قرار گرفته باشند. نماز و روزه و زکات و حج چهار علامت و چراغ خدا هستند که بر سر راه مستقیم خدا قرار دارند تا که مردم از خط اصلی و مستقیم خدا خارج نشوند و وارد کانالهای آلفای کمین گرفته در سر راه نشوند. بزرگترین دلیل تمایل به توهم و فضاهای آلفا، فرار از واقعیت و تغییر واقعیت آنجوری که هوای نفس می خواهد، است. 


0 توضيحات:

Post a Comment

<< Home